HISTORIE - uplynulé ročníky

 

Dřevíčská lávka 2008

SOBOTA 21.6.2008, areál koupaliště ve Velkém Dřevíči

Předposlední červnový víkend proběhla již potřetí netradiční recesistická soutěž „Dřevíčská lávka“. V roce 2006 kdy jsme ve Dřevíči slavili 120 let od založení místního sboru dobrovolných  hasičů a hledali víceméně doplňkový program, kterým se stala právě soutěž v tom kdo přejede dřevíčské koupaliště napříč po dřevěné lávce, jsme vůbec netušili, že právě tato akce se v příštích letech stane velkou kulturní událostí a pro náš sbor největší a nejnáročnější akcí kterou pořádáme.

Na letošní druhý ročník (ten první byl nultý) Dřevíčské lávky se přišlo podívat bezmála 700 příznivců dobré zábavy o jejichž požitek se postaralo nejen letošních 12 závodníků, ale i personál ve čtyřech stáncích, kde bylo pro všechny připraveno spousta dobrého pití a chutného jídla. A k dobré náladě samozřejmě nemohla chybět dobrá hudba, kterou letos obstarala skupina Elka z Machova no a samozřejmě Lucka Peterková, která celé odpoledne moderovala a patřičně přispěla ke skvělé atmosféře, která ve Dřevíči panovala.

Pro soutěžící bylo letos připraveno velké množství cen a nikdo z 12-ti závodníků neodešel s prázdnou. Tu největší cenu si letos za vítězství v mužské kategorii a za absolutní vítězství odnesl Viktor Jančík z Červeného Kostelce.

Po vyhlášení výsledků a předání cen mohlo být vše připraveno k začátku večerního programu. Prvním kdo se představil byla hronovská Papay Tyrkys, která diváky připravila na skvělé vystoupení českotřebovské formace Nil. I přes to, že zpěvačka Nilu Hanka Kosnovská na provizorním pódiu neměla tolik prostoru, bylo její vystoupení, v doprovodu „jejích kluků“ velmi charismatické a bylo opravdu co poslouchat a na co se dívat. Celý večer uzavřela osvědčená skupinka čtyř holek The Apple z Prahy, která roztančila snad vše co na koupališti mělo nohy a tím i uzavřela druhý ročník Dřevíčské lávky.